KONST / Litografier / Färglitografi 12398701
nr 1239 8701
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 197/310. Motivet: 28x40 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 mars 2019
kl 18:52:00
1/3 14:35:43
250 kr
3/3 08:43:33
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman